İlkokul Aktivitelerimiz

2022/2023 eğitim-öğretim yılı neşeyle başladı!

2022/2023 eğitim-öğretim yılı neşeyle başladı! Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sayın Lucien Arkas ve İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio bizi ziyarete geldiler. Öğrencilerimiz ve velilerimizle mutluluğumuzu paylaştık.  

Karnaval 2022

Karnaval yılın en eğlenceli partisi! Rengarenk elbiseler yarattık, dans etmekten ve oynamaktan keyif aldık!  

Libriamoci 2021

ConVERSIamo etkinliğimizde İzmir, Carlo Goldoni İtalyan Kültür Merkezi’nden gelen konuk okuyucular Lia Lodovici ve Martina Lilli’nin katılımıyla Gianni Rodari’den eğlenceli tekerlemeler okudular.

International Day 2021

İzmir Nato’da düzenlenen International Day adlı organizasyona katıldık ve Arkas Eğitim ve Kültür Vakfı Kurucu Temsilcisi Sayın Cinzia Braggiotti de bizlere eşlik etti.

Il Maggio dei Libri 2021

Bu yıl Il Maggio dei Libri fb sayfamızda yayınlanan bir etkinlik ve öğrencilerimizle paylaşılan birkaç okuma anıydı. Web etkinliği için gerçekten olağanüstü iki okuyucu konuğumuz vardı: LIS sanatçısı (İtalyan İşaret Dili) Valentina Di Leva ve tiyatro oyuncusu Martina Di Leva. Müzik eşliğinde, Luis Sepúlveda’nın “Bir martının tarihi ve ona uçmayı öğreten kedinin” bölümünden seçilmiş pasajları […]

Dünya İtalyan Dili Haftası 2021

“İlahi Komedya” kitlelere doğru bir şekilde aktarıldığında çok ilgi çekici ve eğlenceli olabilir. İtalya’dan video konferans yoluyla aramıza katılan Sayın Chiara Lossani, kendi eseri olan “Dante, Babam” adlı kitabı bizler için hem okudu hem yorumladı. İzmir’de görevli İtalyan Konsolosu Sayın Valerio Giorgio, bu muhteşem yolculuğumuzda bir baş şair misali bize eşlik etti.